MANAŽUJEM, PODNIKÁM, ZARÁBAM.

ŽENY A PODNIKANIE.

 

Hoci predstava podnikateľa sa väčšinou spája práve s mužmi, či už rôznymi biznismenmi alebo živnostníkmi, vôbec to neznamená, že by malo byť podnikanie pre ženu tabu alebo len okrajová záležitosť. Je pravda, že aj u nás sú viaceré regióny, najmä na východe Slovenska, kde je počet živnostníčok, čiže podnikateliek (samostatne zárobkovo činných osôb) menší, ale je to práve príležitosť pre dobrý nápad.

Ste po materskej dovolenke, skončili ste v práci, alebo uvažujete nad zmenou a rozmýšľate, čo teraz? Chcete začať podnikať a spojiť svoj talent so slušným živobytím? 

Netvrdím, že je to ľahké, ale dá sa to. ,,Je dôležité pripomínať si naše motívy, teda to, prečo robíme, čo robíme a kam by sme sa rady dostali. Niekedy nás naša cesta môže priviesť k inému poznaniu, než by sme v cieli očakávali. Práve preto platí, že je dobré pozorne sledovať, čo za dary nám prinášajú problémy, s ktorými sa chtiac-nechtiac na našej ceste stretávame.“

Podnikať sa dá aj popri zamestnaní. Treba si uvedomiť, že podnikanie je predovšetkým životný štýl. Je to životná cesta, spôsob myslenia a konania. Podnikanie je sloboda. A podnikanie je aj o plnení si svojich snov. Peniaze nie sú cieľ, sú len prostriedok, ako si človek môže niektoré sny splniť.

Možno sa práve rozhodujete o tom, že začnete podnikať. Uvažujete po čom by bol najväčší dopyt a v čom by ste uspel/la? Aj na takéto otázky existujú odpovede a ja vám na nich rada odpoviem.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *